Tävling CJJ

2018

  • 28 januari – Nippon Cup, Holbæk (fighting)(Guld till Wille W, silver till Marko och Shayan, brons till Jonathan. Isac var sjuk, men kämpade sig till en fjärdeplats.)
  • 28 januari – Rollinge Cup, Holbæk (ne-waza)(Silver till Liva och Malte, brons till Olivia och Kian, domarpris till Alfred.)
  • 10 februari – Typhoon League 1 (intern grappling-liga)
  • 11 mars – Dragons Den, Lomma Impact (fighting)
  • 17 mars – Typhoon League 2 (intern grappling-liga)
  • 7 april – Nippon Cup, Høng (fighting)(Silver till Wille W, brons till Simon.)
  • 7 april – Rollinge Cup, Høng (ne-waza)(Guld till Malte, Olivia, Liva och Alfred.)
  • 21 april – Westfight, Dalby (fighting)(Guld till Shayan, silver till Jonathan, Elin och Wille W, brons till Marco.)
  • 28 april – Dragons Den, Lomma Impact (fighting)
  • 19 maj – Danish Open, Bramming (fighting)(Silver till Wille W och Shayan, brons till Jonathan.)
  • 23 juni – Danrho Cup, Gelsenkirchen (fighting)
  • 9 september – Open South Netherlands Jiu-Jitsu Championship, Gilze (fighting/duo/ne-waza)
  • 21-23 september – Balkan Open och U15-WC, Athen
  • Oktober – Sibor Open, Sibor (Slovenien)
  • 6-7 oktober – German Open, Gelsenkirchen
  • 13-14 oktober – St. Petersburg Open, St. Petersburg
  • 13 eller 20 oktober – Nordic Cup, Nacka Dojo (fighting)
  • Oktober – Slovenia Open, Brezice
  • Oktober – Istocno Sarajevo Open, Sarajevo
  • 11 november – Skopje Open, Skopje
  • 22-26 november – VM, Malmö
  • 7-8 december – X-mas tournament, Oldenburg

2017

  • 10 april – Typhoon League 1 (intern grappling-liga)
  • 30 april – Typhoon League 2 (intern grappling-liga)
  • 24 september – Typhoon League 3 (intern grappling-liga)
  • 15 oktober – Westfight, Göteborg (fighting)(Guld till Johan, Leopold, Kian, Shayan och Wille W, silver till Felix, Hampus, Jonathan, Ola och Tuva, brons till Danne, Isac, Michael, Simon och Wille T.)
  • 11 november – Nippon Cup, Holbaek, Danmark (fighting)(Brons till Shayan och Elin, domarpris till Jonathan.)
  • 11 november – Rollinge Cup, Holbaek, Danmark (ne-waza)(Guld till Wille W och Alfred, silver till Olivia, Hampus, Marko och Simon.)
  • 2 december – Westfight, Varberg (fighting)(Guld till Shayan och Tuva, silver till Danne, Malte, Jonathan och Wille T, brons till Elin, Leopold och Wille W.)
  • 11 december  – Typhoon League 4 (intern grappling-liga)

Medaljliga:

  • Wille W: 3 guld (Westfight 2017, Rollinge Cup 2017, Nippon Cup 2018), 3 silver (Nippon Cup 2018, Westfight 2018, Danish Open 2018), 1 brons (Westfight 2017)
  • Shayan: 3 guld (Westfight 2017×2, Westfight 2018), 2 silver (Nippon Cup 2018, Danish Open 2018), 1 brons (Nippon Cup 2017)
  • Alfred: 2 guld (Rollinge Cup 2017, Rollinge Cup 2018), 1 domarpris (Rollinge Cup 2018)
  • Malte: 1 guld (Rollinge Cup 2018), 2 silver (Westfight 2017, Rollinge Cup 2018)
  • Olivia: 1 guld (Rollinge Cup 2018), 1 silver (Rollinge Cup 2017), 1 brons (Rollinge Cup 2018)
  • Liva: 1 guld (Rollinge Cup 2018), 1 silver (Rollinge Cup 2018)/Tuva: 1 guld (Westfight 2017), 1 silver (Westfight 2017)
  • Kian: 1 guld (Westfight 2017), 1 brons (Rollinge Cup 2018)/Leopold: 1 guld (Westfight 2017), 1 brons (Westfight 2017)
  • Johan: 1 guld (Westfight 2017)
  • Jonathan: 3 silver (Westfight 2017×2, Westfight 2018), 2 brons (Nippon Cup 2018, Danish Open 2018), 1 domarpris (Nippon Cup 2017)
  • Marko: 2 silver (Rollinge Cup 2017, Nippon Cup 2018), 1 brons (Westfight 2018)
  • Hampus: 2 silver (Westfight 2017, Rollinge Cup 2017)
  • Simon: 1 silver (Rollinge Cup 2017), 2 brons (Westfight 2017, Nippon Cup 2018)/Elin: 1 silver (Westfight 2018), 2 brons (Nippon Cup 2017, Westfight 2017)
  • Danne: 1 silver (Westfight 2017), 1 brons (Westfight 2017)/Wille T: 1 silver (Westfight 2017), 1 brons (Westfight 2017)
  • Felix: 1 silver (Westfight 2017)/Ola: 1 silver (Westfight 2017)
  • Isac: 1 brons (Westfight 2017)/Michael: 1 brons (Westfight 2017)